Laserowe zamykanie naczynek Wrocław

Laserowe zamykanie naczynek, usuwanie naczynek Wrocław
 

Skąd się biorą popękane naczynka?

Powstawanie rozszerzonych naczyń krwionośnych może być efektem m.in. predyspozycji genetycznych, nieodpowiedniej pielęgnacji czy wpływu czynników zewnętrznych. W pierwszej kolejności pojawia się charakterystyczne zaczerwienienie, czyli tzw. rumień. Następnie rumień chwilowo ustępuje, by w rezultacie utrwalić się i pozostać na stałe. Kruche ścianki naczyń nie wytrzymują ciśnienia krwi, rozszerzają się i powstaje widoczna przez naskórek siateczka pajączków o barwie od jasnoczerwonej po ciemnofioletową – są to tzw. telangiektazje. Pojawiają się one na twarzy, szyi, dekolcie i nogach.

 

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy i ciele

Drobne pajączki, naczyniaki itp. likwidowane są najczęściej podczas jednej wizyty. Liczba zabiegów zależy od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Wyjątkowa skuteczność i precyzja wykonywanych laserowych zabiegów usuwania naczynek osiągana jest między innymi dzięki specjalnemu pilotującemu celownikowi laserowemu, który pomaga w dokładnym wycelowaniu wiązki laserowej. Zabieg nie jest bardzo bolesny, dlatego przy jego przeprowadzaniu nie używa się znieczulenia. Laser Nd:YAG – Mesolaser Vessel – to system do szerokiej gamy zabiegów naczyniowych i estetycznych.

 

Laserowe zamykanie naczynek - jaki laser na naczynka?

Lserowe zamykanie naczynek realizowanej jest za pomocą specjalistycznego lasera Nd:YAG Long Pulse, światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez hemoglobinę, zawartą w czerwonych krwinkach, a następnie zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda, a ścianki naczynka stapiają się i są wchłaniane przez organizm. W celu usunięcia zmian naczyniowych na twarzy konieczne jest wykonanie od 1 do 4 zabiegów co 2-4 tyg.

 

Zamykanie naczynek, usuwanie pajączków naczyniowych

W naszym gabinecie medycyny estetycznej usuwamy:

  • rozszerzone naczynia na twarzy i ciele
  • teleangiektazji, czyli pajączki naczyniowe na kończynach dolnych
  • znamiona naczyniowe typu Port Wine Stain
  • usuwanie naczynek i pajączków na nogach
  • naczyniaki
  • drobne żylaki
  • trądzik różowaty
  • usuwanie przebarwień

 

Laserowe zamykanie naczynek - jak postępować po zabiegu?

Procedura ta nie wymaga szczególnej rekonwalescencji, zatem po jej zakończeniu można wrócić do zwykłej aktywności, jednak z wykluczeniem niektórych czynników. Zaleca się odłożyć aktywność fizyczną przynajmniej na kilka dni oraz unikać opalania przez kilka tygodni od zabiegu. Ponadto trzeba odstawić wybrane kosmetyki, które mogłyby podrażnić skórę. O tym, jak postępować po usunięciu naczynek i z czego zrezygnować, poinformuje szczegółowo osoba, wykonująca zabieg w naszym gabinecie we Wrocławiu.

Cena zabiegu

100 zł