Skąd się biorą popękane naczynka?

Laserowe zamykanie naczynek Wrocław usuwanie naczynek na twarzy i ciele - Beauty92

Powstawanie rozszerzonych naczyń krwionośnych może być efektem m.in. predyspozycji genetycznych, nieodpowiedniej pielęgnacji czy wpływu czynników zewnętrznych. W pierwszej kolejności pojawia się charakterystyczne zaczerwienienie, czyli tzw. rumień. Następnie rumień chwilowo ustępuje, by w rezultacie utrwalić się i pozostać na stałe. Kruche ścianki naczyń nie wytrzymują ciśnienia krwi, rozszerzają się i powstaje widoczna przez naskórek siateczka pajączków o barwie od jasnoczerwonej po ciemnofioletową – są to tzw. telangiektazje. Pojawiają się one na twarzy, szyi, dekolcie i nogach.

 

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy i ciele?

Drobne pajączki, naczyniaki itp. likwidowane są najczęściej podczas jednej wizyty. Liczba zabiegów zależy od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Wyjątkowa skuteczność i precyzja wykonywanych laserowych zabiegów usuwania naczynek osiągana jest między innymi dzięki specjalnemu pilotującemu "celownikowi" laserowemu, który pomaga w dokładnym wycelowaniu wiązki laserowej. Zabieg nie jest bardzo bolesny, dlatego przy jego przeprowadzaniu nie używa się znieczulenia. Laser Nd:YAG – Mesolaser Vessel – to system do szerokiej gamy zabiegów naczyniowych i estetycznych.

 

Zamykanie naczynek jest realizowanej za pomocą specjalistycznego lasera Nd:YAG Long Pulse, światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez hemoglobinę, zawartą w czerwonych krwinkach, a następnie zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda, a ścianki naczynka stapiają się i są wchłaniane przez organizm. W celu usunięcia zmian naczyniowych na twarzy konieczne jest wykonanie od 1 do 4 zabiegów co 2-4 tyg.

 

Laserowe usuwanie naczynek i pajączków naczyniowych - Wrocław

W naszym gabinecie medycyny estetycznej usuwamy:

  • rozszerzone naczynia na twarzy i ciele
  • teleangiektazji, czyli pajączki naczyniowe na kończynach dolnych
  • znamiona naczyniowe typu Port Wine Stain
  • usuwanie naczynek i pajączków na nogach
  • naczyniaki
  • drobne żylaki
  • trądzik różowaty
  • usuwanie przebarwień

 

Czemu służy laserowe zamykanie naczynek Wrocław?

Procedura ta nie wymaga szczególnej rekonwalescencji, zatem po jej zakończeniu można wrócić do zwykłej aktywności, jednak z wykluczeniem niektórych czynników. Zaleca się odpuścić aktywność fizyczną przynajmniej na kilka dni oraz unikać opalania przez kilka tygodni od zabiegu. Ponadto trzeba odstawić wybrane kosmetyki, które mogłyby podrażnić skórę. O tym, jak postępować po usunięciu naczynek i z czego zrezygnować, poinformuje szczegółowo osoba, wykonująca zabieg w naszym wrocławskim gabinecie.

Cena zabiegu: od 60
Zamykanie pojedyńczego naczynka na twarzy: 60 zł
Zamykanie naczynek na jednej partii twarzy (nos, policzek, broda): 250 zł

Salon kosmetyczny Wrocław

Instytut Urody Beauty92

Krzycka 92BCD

53-020 Wrocław-Krzyki

Pon–pt: 09:00–21:00

Sobota: 09:00–20:00

Beauty92 Wrocław w Mediach