Oxybrazja twarzy

Podczas gdy inne metody oczyszczania twarzy mogą podrażniać cerę, oxybrazja jest łagodnym i bezpiecznym zabiegiem. Jeśli chcesz na własnej skórze przekonać się o jej skuteczności, zapraszamy do naszego Instytutu, mieszczącego się we Wrocławiu.

 

Jak wygląda oczyszczanie twarzy?

Zabieg oxybrazji polega na mechanicznym złuszczeniu martwej warstwy naskórka. Na początku wszelkie przeciwwskazania powinny zostać wykluczone. Jeśli dana osoba zostanie zakwalifikowana do zabiegu, jej twarz musi zostać do niego odpowiednio przygotowana. Należy założyć specjalną opaskę, chroniącą uszy oraz okulary, zabezpieczające oczy. Następnie twarz jest czyszczona poprzez oddziaływanie na skórę tlenem pod wysokim ciśnieniem, połączonym ze strumieniem soli fizjologicznej. Urządzenie, wytwarzające strumień, znajduje się w odległości około 10 mm od twarzy, jest to więc metoda niezwykle higieniczna, bo bezdotykowa. Tlen, stosowany podczas oxybrazji, pozytywnie wpływa na odbudowę włókien kolagenowych i na naczynia włosowate. Poprzez dezynfekcję, a konkretnie zwalczenie bakterii beztlenowych, metoda ta hamuje rozwój trądziku. Sól fizjologiczna, stosowana przy tej metodzie oczyszczania, to sterylny roztwór chlorku sodu w wodzie (o stężeniu 0,9%).

 

Oxybrazja – mikrodermabrazja wodno-tlenowa

Oxybrazja bardzo efektywnie łagodzi różnego typu stany zapalne, a także nawilża, zmiękcza, uelastycznia i rozjaśnia skórę. Ponadto dzięki niej niewielkie zmarszczki mogą zostać spłycone. Po serii kilku zabiegów obserwuje się postępujące oczyszczanie twarzy i wyeliminowanie niedoskonałości. Mimo że strumień rozproszonych kropel potrafi osiągać prędkość 200 km/h, metoda ta jest bardzo delikatna dla twarzy, bezbolesna, przyjemna w odczuciach. Nie wywołuje ona efektów ubocznych w postaci podrażnień, które często pojawiają się przy innych – bardziej inwazyjnych metodach peelingu. Najlepsze efekty można oczywiście uzyskać, decydując się na serię zabiegów, jednak w przypadku cery mniej problematycznej już po jednej sesji widać wyraźne rezultaty. Nasi specjaliści z Wrocławia doradzą, w jakich odstępach czasu powinny być wykonane zabiegi oxybrazji i ile ich powinno być.

 

 

Cena zabiegu

170 zł