Totalne oczyszczanie twarzy

Kompeksowe oczyszczanie twarzy odbywa się za pomocą składników odżywczych zawartych w kosmetykach, wraz z działaniem manualnym. Celem jest usunięcie zabrudzeń naskórka, które zalegają na skórze, co pozwoli jej oddychać oraz uniknąć wszelkich wykwitów.

  • zaskórniki zamknięte - przypominające białe grudki schowane pod skórą, głównie w strefie T (czoło, nos, broda),
  • zaskórniki otwarte - tzw. wągry, grudki o barwie czarnej, pojawiające się najczęściej na nosie,
  • prosaki - przypominające milimetrowe ziarenka prosa zmiany, pojawiające się zwykle w okolicach oczu i skroni.

Kosmetyczny zabieg oczyszczania twarzy ma za zadanie ich usunięcie, a dodatkowo jest wsparty manualnym doczyszczaniem skóry dla jak najlepszych efektów.

Oczyszczanie twarzy manualne - przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu kosmetolog ocenia typ i stan skóry, aby właściwie dobrać preparaty do jej oczyszczenia. Następnie wykonywany jest peeling kawitacyjny lub chemiczny (ewentualnie mikrodermabrazja), który złuszczy naskórek i przygotuje skórę. Kosmetyk jest dobierany indywidualnie do każdej cery, może to być peeling grubo- i drobnoziarnisty lub enzymatyczny. Kolejnym krokiem jest rozpulchnienie skóry i otworzenie porów za pomocą urządzenia emitującego parę wodną, po którym następuje już właściwy etap zabiegu - oczyszczanie twarzy manualne. Za pomocą delikatnych ucisków opuszkami palców usuwane są wszystkie skórne zanieczyszczenia - sam zabieg przebiega dosyć szybko, aby pory skórne nie zdążyły się obkurczyć. Oczyszczone miejsca są następnie dezynfekowane, a na zakończenie zabiegu aplikowany jest delikatny krem, który zadziała łagodząco i obkurczy pory skórne. Dla najlepszych efektów, oczyszczanie twarzy manualne powinno być systematycznie wykonywane - w przypadku cery tłustej nawet co 4 tygodnie. Częstotliwość zabiegów należy dopasować indywidualnie do własnych potrzeb i rodzaju cery. Sprawdź wyjątkowe zabiegi na twarz - medycyna estetyczna Beauty92.

Cena zabiegu

230 zł