Zamykanie naczynek na twarzy laserem ND:YAG

Pierwszym objawem pojawienia się zmian jest zaczerwienienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe rozszerzone naczynia krwionośne, które są widoczne przez naskórek.

 

Takie zmiany określamy terminem teleangiektazji. Teleangiektazje są to trwale rozszerzone naczynia włosowate splotu podbrodawkowego skóry, które uwidaczniają się przez naskórek w postaci czerwonych “nitek”. W skrajnych przypadkach mogą one ściśle przylegać do siebie tak, że dają obraz jednorodnego zaczerwienienia. Czynniki zewnętrzne sprzyjającymi rozszerzaniu naczyń są: przewlekła ekspozycja na słońce, zbyt częste korzystanie z solarium, wiatr, mróz, duże wahania temperatur, długotrwałe stosowanie miejscowych sterydów, zwłaszcza na twarz, szyję i dekolt. Niestety skłonność do poszerzania się naczyniek może być rodzinna.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na naświetlaniu skóry laserem z intensywnym źródłem światła laserem nd:yag. Światło przechodzi przez powierzchnię skóry i w zetknięciu z hemoglobiną (barwnikiem krwi) zamienia się w ciepło. Naczynia zostają trwale zamknięte. Impulsy lasera odczuwane są jako krótkie zapieczenia. Głęboka penetracja lasera Nd:YAG Long Pulse efektywnie koaguluje głębokie struktury naczyniowe. Niska absorpcja fali Nd:YAG przez skórę pozwala prowadzić zabiegi przy różnych fototypach skóry i  zapewnia komfort i bezpieczeństwo . Dodatkową zaletą jest niewielkie wytwarzanie ciepła na zewnętrznej warstwie skóry, co redukuje potrzebę agresywnego chłodzenia.

 

Skuteczność

W zależności od intensywności zmian potrzeba jest kilka zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Dłuższe przerwy między zabiegami nie zmniejszają skuteczności leczenia, lecz jedynie wydłużają proces terapeutyczny. Każdy zabieg skutecznie zamyka część poszerzonych naczyniek. Nie likwiduje to jednak samej skłonności do poszerzania się naczyń. Dlatego też należy liczyć się z koniecznością powtórzenia kuracji w przyszłości.
Następstwa po zabiegu: Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kilku godzinach. Czasem mogą utrzymywać się kilka dni. Bardzo rzadko, ale zdarza się, że po zabiegu dochodzi do powstania przejściowych zaczerwienień lub obrzęku zwłaszcza pod oczami. Dzieje się tak w przypadku delikatnej wrażliwej skóry, przy ciemniejszych karnacjach lub śladach opalenizny. Skórę należy chłodzić zimnymi okładami.

Cena zabiegu

100 zł