Zabiegi złuszczające - kwasy medyczne

Niedoskonałości skórne, takie jak blizny, przebarwienia są częstą skazą w obrębie twarzy, szyi lub dłoni. Pozostałości po okresie dojrzewania, nadmiernej ekspozycji skóry na promienie słoneczne lub upływie lat, mogą sprawić, że nasza skóra nie będzie dla nas zadowalającą wizytówką, a wstydliwym problem. Rozwiązaniem jest peeling chemiczny, który jest skuteczną walką z defektami skórnymi.

 

Peeling chemiczny – specyfika i zastosowanie

Polega na wywołaniu kontrolowanego złuszczenia naskórka lub głębszych warstw skórnych. Podczas zabiegu, stosowane są specjalne roztwory chemiczne ukierunkowane na zredukowanie zmian chorobowych oraz różnych mankamentów estetycznych cery w postaci zmarszczek, blizn, przebarwień, a to wszystko w celu poprawienie wyglądu i elastyczności skóry.

 

Eksfoliacja kwasami – przebieg zabiegu

Przebieg procesu złuszczeniu naskórka jest uzależniony od odpowiednio dobranego preparatu, którym jest wykonywany peeling. Po oczyszczeniu skóry z pozostałości makijażu, odtłuszczeniu jej i zabezpieczeniu odpowiednich miejsc (oczu, ust, włosów) – stopniowo, zostaje nałożona wybrana substancja, na twarz lub inne części ciała. Po wyznaczonym czasie, twarz jest oczyszczana z substancji na nią nałożonej. Kolejno, w zależności od wybranego roztworu, twarz jest przemywana neutralizatorem lub wodą. W celach zneutralizowania skutków ubocznych zabiegu stosowana jest odpowiednia maseczka. Naturalnymi efektami ubocznymi zabiegu są: pieczenie, delikatne kłucie, ciepło. Peeling chemiczny jest bezpieczny pod warunkiem, że jest wykonywany przez profesjonalistę w odpowiednich warunkach.

 

Dobór odpowiedniego peelingu

Dobór peelingu chemicznego zostanie indywidualnie skonsultowany podczas wizyty w naszym gabinecie kosmetyczny. Ich wybór zależy od stanu skóry i oczekiwań pacjenta. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi poniższe peelingi, które różnią się intensywnością działania – głębokością złuszczenia i stężeniem substancji:

  • Kwas mlekowy - ARGIPEEL - odpowiedni dla skóry wrażliwej nie tolerującej wyższych stężeń kwasu glikolowego. Złuszcza, nawilża i rozjaśnia skórę,
  • Kwas ferulowy - FERULAC PEEL - jako jeden z nielicznych peelingów chemicznych może być wykonywany przez cały rok,
  • Kwas migdałowy - MANDEL PEEL - przyczynia się do poprawy kolorytu, rozświetlenie skóry. Wygładza powierzchnię skóry, redukując drobne zmarszczek, ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
  • Kwas TCA - FORTE PEEL - idealny w walce z uporczywymi przebarwieniami o różnym pochodzeniu,
  • Żel złuszczający - AZELAC PEEL - Polecany osobą z atopowym zapaleniem skóry, trądzikiem pospolitym, trądzikiem różowatym i przebarwieniami.

 

Kto powinien zastosować peeling chemiczny?

Peeling powinny wykonać osoby, które zauważają u siebie: pierwsze symptomy starzenia się, przebarwienia skórne, zmarszczki powierzchowne lub głębokie, blizny, trądzik, zaskórniki, nadmierny łojotok, rozstępy, suchość skóry i wiele innych niepokojących zmian skórnych.

Peeling medyczny jest doskonałą propozycją na uzyskanie pięknej i promiennej cery twarzy bez niedoskonałości. Systematyczne zabiegi i dbanie o skórę w sposób kompleksowy, może dać Ci wiele satysfakcji i zadowolenia ze swojego wyglądu. Warto zadbać o swoje zdrowie już dziś, zaczynając od zdrowej skóry.

  • Eksfoliacje kwasami – złuszczenie głębokich warstw naskórka w celu regeneracji skóry i usunięciu zbędnych warstw naskórka.
  • Zabiegi umożliwiające usunięcie i zmniejszenie zmarszczek.
  • Regenerację i odświeżenie skóry twarzy.
  • Usunięcie przebarwień, blizn i niedoskonałości skórnych.

To tylko główne korzyści z zastosowania peelingów chemicznych. Zaletą tych zabiegów są również: długotrwałe rezultaty, poprawa elastyczności skóry, ujednolicenie odcienia cery, zamknięcie porów, udoskonalenie owalu twarzy oraz poprawa samopoczucia i pewności siebie!

 

Peeling chemiczny kwasem mlekowym jest dedykowany szczególne dla skóry odwodnionej, zmęczonej, wiotkiej, pozbawionej blasku i delikatnej - z powodzeniem można zastosować w okolicach delikatnych partii twarzy np. oczu i ust.

Cena zabiegu: 160
Czas zabiegu: 45
Zabiegów w serii: 6

Peeling chemiczny kwasem glikolowym to głęboka i intensywan regeneracja. Kwas glikolowy ma zdolność docierania aż do warstwy brodawkowej skóry. Ma silne działanie anti-aging.

Cena zabiegu: 160

Peeling chemiczny kwasem salicylowym jest rekomendowany jako kuracja w obrębie twarzy, obejmująca od 4 do 6 zabiegów, po których skóra staje się rozjaśniona, koloryt wyrównany, zmarszczki spłycają się, twarz staje się jędrna i odmłodzona.

Cena zabiegu: 160
Zabiegów w serii: 4-6

Peeling chemiczny TCA (kwas trójchlorooctowy) to jeden z najskuteczniejszych zabiegów, który daje bardzo dobre efekty na powierzchniowe defekty skóry.

Cena zabiegu: 180
Zabiegów w serii: od 3 do 8

Składnikiem aktywym peelingu chemicznego Argipeel jest arginina, która aktywuje system immunologiczny, zwiększa syntezę białek.

Cena zabiegu: 160-300
Czas zabiegu: 40
twarz, szyja, dekolt: 300

Zabiegi kwasem azelainowym charakteryzuje się działaniem przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym oraz w mniejszym stopniu działaniem złuszczającym.

Cena zabiegu: 160

Retinol czyli Vitamina A - skutecznie wpływa na formowanie się prawidłowo zbudowanych komórek skóry, normalizuje ich działanie i podziały komórkowe, dzięki temu sprzyja odnowie komórkowej.

Cena zabiegu: 170

Zalety to - silne działanie przeciwzmarszczkowe i rozjaśniające. Peeling chemiczny kwasem ferulowy posiada silne właściwości antyoksydacyjne.

Cena zabiegu: 250
Zabiegów w serii: 4-6

Zabieg dla skóry z przebarwieniami i nierównym kolorytem. Idealy w walce z uporczywymi przebawieniami o różnym pochodzeniu.

Cena zabiegu: 250

Zabieg kwasem migdałowym przyczynia się do poprawy kolorytu, rozświetlenie skóry, wygładzenie powierzchni oraz redukcji drobnych zmarszczek, ujędrnienie i uelastycznienie cery.

Cena zabiegu: 160-290
twarz, szyja: 220
twarz, szyja, dekolt: 290

Ferulac classic i C-PEEL, to intensywna kuracja odmładzająca i rozświetlająca, którą bez żadnych przeszkód można stosować przez cały rok. Również latem, przed i po opalaniu, gdyż wzmacnia on działanie filtrów przeciwsłonecznych.

Promocja: 190
Cena zabiegu: 230

Zabieg dedykowany jest głównie dla osób z oznakami starzenia, ze skórą wiotką, szarą, potrzebującą wzmocnienia i rewitalizacji. 

Cena zabiegu: 180
Cena zabiegu: od 250

Salon kosmetyczny Wrocław

Instytut Urody Beauty92

Krzycka 92BCD

53-020 Wrocław-Krzyki

Pon–pt: 09:00–21:00

Sobota: 09:00–20:00

Beauty92 Wrocław w Mediach