Makijaż permanentny Wrocław

Jedną z najwygodniejszych opcji dla kobiet jest wykonanie makijażu permanentnego, czyli wprowadzenie barwnika do skóry właściwej poprzez nakłucia z pomocą cienkiej igły. To alternatywa dla standardowego makijażu, wykonywanego kosmetykami kolorowymi, które mogą się rozmazać i nie gwarantują trwałego efektu – szczególnie gdy zwykły makijaż wykonuje się bez odpowiedniej techniki. Makijaż permanentny gwarantuje trwałość nawet do kilku lat, podkreślając naturalne piękno. W ofercie naszego gabinetu kosmetycznego znajduje się usługa wykonania makijażu permanentnego brwi, kreski dolnej oraz górnej na powiece, a także konturowania i wypełnienia ust kolorem.

Dla kogo makijaż permanentny?
Skorzystanie z usług wykonania makijażu permanentnego jest dla wszystkich kobiet, które chcą podkreślić swoje piękno – na przykład mieć bardziej wyraziste oko, piękną oprawę tego oka, albo wzmocnić czerwień czy róż ust. To przede wszystkim świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą przeznaczać czasu na codzienne wykonywanie makijażu. Makijaż permanentny świetnie sprawdza się również przy asymetrycznych częściach twarzy – np. nierównych wargach czy ubytki brwi. Aktywny tryb życia i uprawianie sportu to również świetna motywacja do wykonania makijażu permanentnego. Taki trwały makijaż to także ratunek dla osób, które z powodu uczulenia nie mogą się malować kolorowymi kosmetykami.
Makijaż utrzymuje się 1-3 lat. Trwałość makijażu zależy od wielu czynników. Najlepsza trwałość jest na skórze suchej i dojrzałej. Na skórach mieszanych i tłustych barwnik przyjmuje się gorzej i może przybrać chłodniejszy odcień od oczekiwanego. Na trwałość pigmentu ma wpływ rodzaj cery, odporność organizmu, gospodarka hormonalna, choroby, leki, dieta, czynniki indywidualne i stosowanie się do zaleceń po zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?
Przed wizytą u linergistki wskazane jest przygotowanie swojej skóry przed zabiegiem i dostosowanie się do kilku istotnych zaleceń aby ułatwić przebieg pigmentacji i uzyskać maksymalną trwałość makijażu permanentnego. Miesiąc przed zabiegiem nie należy wykonywać inwazyjnych zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej np. botox, kwasy medyczne, wypełniacze. Jeżeli na obszarze pigmentacji znajdują się zmiany skórne np. pieprzyki, brodawki bądź stary makijaż permanentny konieczna będzie wizyta konsultacyjna. Dokładną listę zaleceń można uzyskać w salonie.
Prosimy o nawilżanie skóry przed zabiegiem i przyjście na wizytę w codziennym makijażu.

Makijaż permanentny krok po kroku


Po wstępnym wywiadzie i dopełnieniu formalności można przygotowywać się do wykonania makijażu permanentnego oraz wyznaczyć termin. Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu jest między innymi ciąża i laktacja, antybiotykoterapia, aktywna infekcja wirusowa, świeży uraz w miejscu zabiegu, choroba nowotworowa w trakcie leczenia. Przed zabiegiem makijażu permanentnego przeprowadza się dokładny wywiad, przygotowuje rysunek wstępny, dobiera pigment i jednorazowe igły. Dopiero później wykonywana jest pigmentacja. Po zabiegu może dojść do opuchnięcia, zaczerwienienia skóry oraz drobnych siniaczków – na miejscu przekażemy najważniejsze informacje o pielęgnacji pozabiegowej.

Brwi metodą włosa maszynowego (włoskową)
Zabieg koryguje kształt brwi poprzez dopigmentowanie imitacji włosków pomiędzy naturalnymi włoskami brwi. Efekt jest bardzo naturalny. Ta metoda jest polecana szczególnie dla osób z dużymi ubytkami w brwiach.

Cennik:
Wizyta konsultacyjna 50zł
Dopigmentowanie brwi (4-8tyg.) 100 zł
Brwi Ombre Brows 800 zł
Brwi Powder Brows 800 zł
Brwi Insta Brows 800 zł
Brwi metodą włoskową 800 zł

Dopigmentowanie do 1,5 roku od zabiegu 50% aktualnej ceny w cenniku, w przedziale 1,5-3 lat 75% ceny, powyżej 3 lat 100% ceny.