Zabiegi dedykowane dla skóry 20+

Totalne oczyszczanie

              Zabieg ten  jest polecany  dla osób borykającymi się z zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi oraz innymi zmianami niezapalnymi. Trądzik zapalny i krosty ropne są przeciwwskazaniem do oczyszczania manualnego. Podczas zabiegu kosmetyczka wykonuje dokładny demakijaż twarzy, po czym nakłada na nią specjalną  maskę zmiękczającą. Po upływie kilku minut pory skóry otwierają się, a wtedy kosmetyczka może usunąć zanieczyszczenia za pomocą sprawnych ruchów palcami.

               Po zakończeniu zabiegu zazwyczaj stosuje się maskę kojącą. Cały zabieg odbywa się z zachowaniem odpowiednich warunków higienicznych, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny. Oczyszczanie manualne często stanowi wstęp do innych zabiegów pielęgnacyjnych.

              Osoby, którym zależy na bardziej dogłębnym oczyszczeniu cery bez oczyszczania manualnego, mogą zdecydować się na jeden z nowoczesnych peelingów. Peeling kawitacyjny opiera się na działaniu ultradźwięków. Na uprzednio nawilżonej skórze twarzy powstają mikropęcherzyki, które pękają pod wpływem drgań ultradźwiękowych. Na skutek tego skóra jest oczyszczona, odświeżona oraz przygotowana do wchłaniania składników aktywnych. 

 

Peeling kawitacyjny – wskazania do zabiegu

 • trądzik pospolity;
 • przebarwienia;
 • opuchlina wokół oczu;
 • zmęczona,
 • odwodniona skóra

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

 • choroby nowotworowe.
 • niewydolność krążenia.
 • zakrzepowe zapalenie żył
 • padaczkę
 •  
 • stany zapalne skóry.
 • metalowe implanty.

 

Czym są peelingi chemiczne inaczej kwasy ?

              W naszym gabinecie bardzo często sięgamy po kwasy ponieważ mają one działanie wielofunkcyjne i świetnie się sprawdzają  przy młodych skórach.

              Są to zabiegi mniej lub bardziej  złuszczające naskórek, które wykorzystują działanie kwasów AHA i BHA. Wysokie stężenia substancji złuszczających pozwalają osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. W salonie wykonujemy peelingi chemiczne firmy Mediderma oraz Purles.

              Dla każdego naszego klienta dobierzemy najlepszy rodzaj peelingu, uwzględniając jego potrzeby, stan cery oraz nasilenie zmian skórnych. Do tego typu zabiegów oczyszczających najczęściej wykorzystuje się kwas azelainowy,  migdałowy,  TCA,  oraz salicylowy.

Działanie i efekty poszczególnych kwasów :

              Kwas azelainowy zyskuje popularność w kosmetyce jako składnik do zadań specjalnych. Ma wielokierunkowe działanie: przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, wybielające i złuszczające. Bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

                  Kwas migdałowy to składnik, który pobudza produkcję kolagenu w naszym organizmie. Dzięki temu skóra wygląda na bardziej jędrną, napiętą, młodszą. Pierwsze efekty stosowania kwasu zauważycie już po pierwszym zabiegu a najlepsze efekty przyniesie seria 3-4 zabiegów.

                  Peeling TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Głębokie złuszczanie naskórka uzyskuje się po zastosowaniu kilku warstw preparatu TCA, co powoduje złuszczanie naskórka na całej grubości i penetrację do warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Skóra po zabiegu jest widocznie rozjaśniona, przebarwienia pozapalne oraz płytkie blizny po trądzikowe zminimalizowane.

                  Kwas salicylowy  ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, oczyszcza zaskórniki, zmniejsza łojotok świetnie sprawdza się przy skórze tłustej.

 

              Młoda skora nie zawsze potrzebuje wiele ale przy odpowiedniej pielęgnacji gabinetowej oraz wprowadzeniu dobrze dobranych kosmetyków w pielęgnacje domową,  możemy zachować jej piękny zdrowy wygląd i pozbyć się niechcianych niedoskonałości.