Wiodące peelingi wykonane w gabinetach kosmetologicznych. Rodzaje peelingów w kosmetologii.

Jednym z wiodących zabiegów peelingujących są peelingi chemiczne określa się tak całą gamę wielu substancji chemicznych, które po aplikacji na skórę, reagują z jej powierzchniowymi warstwami, przez co dochodzi do jej złuszczania. Efekt złuszczenia najczęściej wywołuje się poprzez rozluźnienie połączeń międzykomórkowych warstwy rogowej a cementem międzykomórkowym. Zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych cieszą się ogromną popularnościom, ponieważ działają nie tylko na powierzchni skóry, wygładzając i rozjaśniając ją, ale również wnikają w jej głąb, gdzie pobudzany jest szereg mechanizmów odnowy skóry.

 
Ogromne możliwości tych substancji polegają na tym, że w zależności od rodzaju wybranego do zabiegu kwasu i jego stężenia, inicjuje się różne mechanizmy zachodzące w skórze, przez co można uzyskać zróżnicowane efekty terapeutyczne. Popularne jest również łączenie różnych kwasów i stężeń w formuły dające bardzo dobre terapie celowane, które jednocześnie działają na kilka różnych problemów skóry. Główne właściwości preparatów kwasowych:
• złuszczanie martwych komórek naskórka, wygładzenie i regeneracja skóry,
• regulowanie wydzielania sebum,
• spłycanie blizn potrądzikowych.
• skuteczne wnikanie substancji aktywnych kosmetyków do skóry,
• rozjaśnianie przebarwień posłonecznych i pozapalnych,
• lepsza penetracja substancji aktywnych z kosmetyków do skóry,
• pobudzenie fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny - regeneracja i poprawa elastyczności skóry oraz spłycenie zmarszczek.

 

Mikrodermabrazja to zabieg oczyszczający skórę, polegający na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka.
Do wykonania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej używane jest urządzenie, wyposażone w głowicę na której szczycie osadzone są syntetyczne lub naturalne diamenty. Urządzenie posiada również pompę zasysającą, która podczas zabiegu, zasysa ścierany materiał ze skóry. Mikrodermabrazja diamentowa jako zabieg kosmetyczny, posiada bardzo efektywne możliwości złuszczania martwego naskórka, przy czym jest bezbolesny i mało inwazyjny. Tak wykonany peeling stymuluje skórę do wzmożonej produkcji nowych komórek naskórka, skóra po zabiegu jest gładsza i rozjaśniona. Można wykonywać go na twarzy, plecach i dekolcie.

 
Mikrodermabrazję diamentową można wykonywać na większości typów skóry, jednak zabieg ten nie jest rekomendowany dla osób posiadających trądzik różowaty. Osoby posiadające cerę wrażliwą i naczyniową również powinny zrezygnować z mikrodermabrazji, ponieważ mogą narazić się na zbyt mocne podrażnienie skóry lub pęknięcie naczynek krwionośnych. Ten rodzaj oczyszczania natomiast doskonale sprawdzi się w przypadku skóry tłustej i łojotokowej. Polecana jest osobą posiadającym: rozszerzone poru, zaskórniki, zrogowaciały naskórek i przebarwienia.

 

Oxybrazja - peeling wodno – tlenowy, jest najlepszą alternatywą dla osób które mają przeciwskazania do mikrodermabrazji czyli skóry wrażliwe, naczyniowe lub z trądzikiem różowatym.
Zabiego oksybrazji wykonywany jest urządzeniem zaopatrzonym w dysze która pod wysokim ciśnieniem rozpyla roztwór soli fizjologicznej.
Mimo że strumień rozproszonych kropel potrafi osiągać prędkość 200 km/h, metoda ta jest bardzo delikatna dla twarzy, bezbolesna, przyjemna w odczuciach. Nie wywołuje podrażnień, które często pojawiają się przy innych – bardziej inwazyjnych metodach peelingu. Dlatego też, w zasadzie nie ma przeciwskazań do tego zabiegu.

 

Oxybrazja bardzo efektywnie łagodzi różnego typu stany zapalne, bardzo skutecznie usuwa z nich zaskórniki oraz zwęża pory, reguluje wydzielanie sebum a także nawilża, zmiękcza, uelastycznia i rozjaśnia skórę. Ponadto dzięki niej niewielkie zmarszczki mogą zostać spłycone. Pomaga przy problemach z rozszerzonymi naczynkami, skórą szarą, zmęczoną albo z nadmiernym łojotokiem. Nawadnia i dotlenia, poprawia cyrkulację krwi i tonizuje. Usuwa drobne przebarwienia i poprawia koloryt skóry. Wielu dermatologów zaleca go osobom cierpiącym na trądzik – wywołują go bakterie beztlenowe, które giną pod wpływem tlenu wprowadzanego w naskórek. Lekarze zalecają zabieg również przy łuszczycy (bo usuwa martwe komórki naskórka i nawilża skórę dotkniętą chorobą), a także w trakcie kuracji przeciwłupieżowej. Jest to niezawodny zabieg działający szerokotorowo, zarówno pomagając leczyć jak i błyskawicznie upiększać naszą skórę. Chętnie wykorzystywany do zabiegów bankietowych, dzięki oxybrazji nasza skóra w natychmiastowy sposób zostaje wygładzona rozjaśniona i nawilżona. Wykonywana bardzo często z infuzją tlenową daje jeszcze lepsze efekty regeneraci skóry, ponieważ dzięki infuzji wtłaczamy do skóry substancje aktywne. Oxybrazjia i Infuzja tlenowa w znakomity sposób współgrają ze sobą. Połączenie to daje szerokie możliwości zastosowanie różnych kuracji od przeciwtrądzikowej do przeciwzmarszczkowej czy niwelującej przebarwienia.

 

Peeling kawitacyjny to kolejna metoda oczyszczania skóry z sebum, zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka.
Kawitacja jest to zjawisko które zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Właśnie dlatego podczas zabiegu skóra musi być wilgotna. Aparat do kawitacji wywołuje serie drgań, które tworzą mikropęcherzyki, następnie ulegają one rozpadowi. Wynikiem tego jest rozbicie wierzchnich komórek warstwy rogowej naskórka.

 
Peeling kawitacyjny: dla kogo?
Zabieg polecany jest szczególnie osobom walczącym z trądzikiem pospolitym oraz trądzikiem różowatym i zaskórnikami. Polecany dla osób ze skórą delikatną i wrażliwą. Nie wywołuje podrażnień, jest delikatny w działaniu dlatego bezpieczny dla każdej z nas. Skóra po zabiegu jest gładsza i rozjaśniona i wyraźnie odświeżona.

 

Każda przedstawiona metoda jest skuteczna i przynosi oczekiwane efekty. Jednak dobór konkretnej z nich, powinno następować w oparciu o stan i rodzaj skóry jaką posiadamy. Pamiętajmy również że najlepsze efekty osiągniemy systematycznym działaniem, cyklicznymi seriami zabiegowymi i komplementarnym doborem pielęgnacji domowej.