Trądzik różowaty

Trądzik różowaty a leczenie laserem

Specjaliści zajmujący się medycyną estetyczną, bez problemu są w stanie poradzić sobie z trądzikiem różowatym. Jest to bardzo skuteczna metoda leczenia, która daje podwójne korzyści. Zlikwidowany zostaje trądzik różowaty, a leczenie laserem wspomaga proces gojenia się ran dzięki czemu po chorobie nie pozostają blizny na twarzy.

Jaką terapię laserową wybrać?

  • najnowszą technologią używaną przy zabiegach kosmetycznych jest laser Quadrostar Pro Yellow. Pozwala on na wyleczenie trądziku i nie tylko, sprawdza się przy wszystkich schorzeniach związanymi z naczynkami (pajączki, poszerzone naczynia krwionośne). Jest to bezinwazyjny zabieg, który po jego wykonaniu nie ma wpływu na codzienne działanie. Co najważniejsze jest bezbolesny i stosunkowo nie drogi. Koszt wykonania jednego zabiegu to około 60zł. Nie należy wykonywać zabiegu jeżeli mamy cukrzycę, epilepsję, bądź nowotwór.
  • laser VariLite wykorzystuje technologię lasera diodowego, również zamyka rozszerzone naczynia krwionośne. Technologia diodowa jest jedną z najskuteczniejszych. Koszt jednego zabiegu to około 200 zł, przy czym do pozbycia się trądziku różowatego niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów
  • laser Harmony XL PRO Dye-VL do swojego działania wykorzystuje pulsacyjne światło, które wykorzystując wytwarzane ciepło zamyka naczynia krwionośne. Natężenie światła jest odpowiednio dostosowane, dzięki czemu zabieg jest możliwe jak najbardziej bezpieczny. Ceny takich zabiegów rozpoczynają się od 300 zł wzwyż.

Zwalczając trądzik różowaty, leczenie laserem nie jest jedyną metodą, zabiegi mogą opierać się również o inne technologie, których skuteczność nie jest gorsza. Bardzo ważne by w trakcie konsultacji ze specjalistą dobrać odpowiednio do swojej skóry metodę leczenia.

  • Kliniki medycyny estetycznej wykorzystują peelingi chemiczne, które usuwają martwy naskórek. Przy tym schorzeniu należy uważać przy wykonywaniu samodzielnych peelingów w warunkach domowych. Skład preparatu ścierającego powinien być odpowiednio dobrany, w przeciwnym przypadku można znacznie zaostrzyć zmiany trądzikowe i podrażnić skórę. Specjaliści wykonują zabieg tego typu przy użyciu kwasów (migdałowego, salicydowego, pirogronowego, glikolowego), które nie podrażnią skóry twarzy. Zabieg niweluje również drobne zmarszczki czy blizny.