Pielengnacja skóry po 40 roku życia.

Przyjrzyjmy się bliżej z czym wiąże się bycie posiadaczką skóry dojrzałej. Jest ona wymagająca i nie wybacza tak dużo jak skóra w wieku lat 20.  Bez regularnej pielęgnacji nie ma mowy o minimalizowaniu widocznych efektów starzenia a tym bardziej o spowolnieniu tego procesu. Zmniejszona elastyczność i napięcie, ujawnianie się głębokich zmarszczek, uwypuklenie bruzdy nosowo-wargowej czy zacieranie się owalu twarzy to tylko niektóre rzeczy z którymi zaczynamy mieć do czynienia po czterdziestym roku życia. Z wiekiem postępuje degradacja włókien kolagenowych a spadek poziomu estrogenów powoduje wiotczenie, utratę jędrności i wody. Istniejące komórki kurczą się a górne warstwy skóry robią się cieńsze.

Aby zwiększyć poziom nawilżenia oraz zadbać o zagęszczenie warto skorzystać z zabiegu Vital Injector. Polega on na podaniu za pomocą injekcji  preparatów w głąb skóry. Jest to niebywale precyzyjne urządzenie. System vacuum unosi skórę wyrównując  powierzchnię i odciągając ją od naczyń krwionośnych i nerwów co niweluje odczucia bólowe. Jednorazowa multi-igła podaje preparat na głębokość określoną przez osobę wykonująca zabieg. Co najważniejsze jest to urządzenie które zapewnia injekcję w równych odległościach. W naszym gabinecie pracujemy na preparatach Aquashine o wysokiej zawartości kwasu hialuronowego , peptydów, witamin,kwasów nukleinowych oraz aminokwasów. Zostały one wyróżnione przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych Perłą Dermatologii Estetycznej w 2014 roku. Poza znaczącym nawilżeniem i odżywieniem skóry uzyskujemy tez efekt jej zagęszczenia dzięki ilości mikronakłoć.  

Kolejny problem z którym boryka się skóra dojrzała to nierówny koloryt. Aby  zniwelować ten problem warto stosować preparaty z zawartością wit C. Są one też nieocenionym źródłem antyoksydantów potrzebnych w walce z wolnymi rodnikami, które przyspieszają procesy starzenia. Jednym z najbardziej lubianych zabiegów w naszym salonie jest od lat zabieg silnie rozjaśniajacy  z Wit C amerykańskiej firmy IMAGE. Marka ta stworzyła niezwykle silne preparaty docierające do głębokich warstw naskórka. Ich formuły są tworzone przez lekarzy a skuteczność działania jest potwierdzona klinicznie. W zabiegu z wit C bazujemy na produktach z 30% wit C . Więc bez problemu radzimy  sobie ze świeżymi przebarwieniami, szarością skóry czy rumieniem. Dzięki wysokiemu dodatkowi kwasu hialuronowego poziom nawilżenia również znacząco wzrasta. Dodatkowo są bezpieczne dla kobiet w ciąży czy alergików. Nic więc dziwnego, że nasze klientki chętnie na nie wracają.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa o której większość z nas zapomina. Czterdziestolatki mają bardzo „zabiegane” życie.  Prowadzenie domu, praca, w większości dzieci. Czujemy się zmęczone, przeciążone i zapominamy o tym, że my też jesteśmy ważne…a zmęczona dusza odbija się na naszej twarzy. Aby  kąciki ust znowu poszły do góry zapraszamy na masaż Kobido. Jest on nie bez powodu nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Przybył do nas z Japonii w której słowo KOBIDO oznacza „stary sposób na piękno”. Stosowany jest tam od 1472 roku, kiedy to ówczesna cesarzowa zażyczyła sobie stworzenia zabiegu który pozwoli jej zachować piękno na dłużej. Jego celem  jest głębokie odżywienie skóry, rozluźnienie mięśni i powięzi, pobudzenie skóry do produkcji elastyny i kolagenu a przede wszystkim relaks. Jest to wieloetapowy masaż podczas którego przeplata się wiele technik, między innymi - etap drenujący, liftingujący, elementy akupresury.

Reasumując, jeżeli masz 40 lat i ochotę zadbać o siebie serdecznie zapraszamy do Beauty92. Na pewno znajdziemy zabieg, który zadowoli nawet najbardziej wymagającą 40to latkę.