Mezoterapia igłowa – czy trzeba się jej bać?

Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów regenerujących, odżywiających i stymulujących skórę. Dzięki szerokiemu wachlarzowi preparatów stosowanych w mezoterapii możemy pracować nad odpowiednim nawilżeniem skóry, jej napięciem, gęstością, poprawą kolorytu oraz uzupełniać niedobory witamin i minerałów niezbędnych do jej prawidłowego funkcjonowania. Ominięcie naturalnej bariery stworzonej z warstwy rogowej i płaszcza hydro-lipidowego pozwala uzyskać duże lepsze efekty w stosunku do tradycyjnych zabiegów kosmetycznych. Dodatkowo, samo nakłucie igłą, a więc przerwanie ciągłości skóry uruchamia w organizmie mechanizmy naprawcze, które również wpływają na poprawę kondycji skóry (na takim właśnie mechanizmie bazuje mezoterapia mikroigłowa).

 

Odmianą mezoterapii igłowej jest mezoterapia igłowa próżniowa wykonywana przy użyciu wieloigłowego urządzenia klasy medycznej Vital Injector2. Wykorzystanie tego urządzenia umożliwia kontrolę nad głębokością nakłuć, precyzyjne podawanie takiej samej dawki preparatu przy każdym przyłożeniu głowicy, a podciśnienie zmniejsza dyskomfort w trakcie zabiegu oraz ryzyko powstawania siniaków. Jednorazowy kartridż składa się z pięciu igieł, a więc ilość pojedynczych nakłuć jest znacznie większa niż przy tradycyjnej mezoterapii igłowej.

 

Czy mezoterapia igłowa to zabieg dla każdego? Jak każdy zabieg, mezoterapia ma również szereg przeciwwskazań. Nie wykonuje się go kobietom w ciąży i w trakcie karmienia piersią, w przypadku nieuregulowanych chorób autoimmunologicznych, zaawansowanej cukrzycy, zaburzeniach krzepliwości krwi, chorobach nowotworowych oraz uczuleniu na składniki preparatu stosowanego do zabiegu. Przeciwskazaniem jest również tendencja do tworzenia się bliznowców, aktywna opryszczka oraz stany zapalne w planowanym miejscu zabiegowym.

 

Gdy zdecydujesz się na zabieg mezoterapii igłowej pamiętaj, by przed zabiegiem nie zażywać leków obniżających krzepliwość krwi (np. Aspiryna), nie pić dużej ilości kawy ani alkoholu. Po zabiegu natomiast pij dużo wody, zmień ręcznik i poszewkę na poduszkę na świeże, dbaj o higienę okolicy zabiegowej przy pomocy łagodnych środków myjących oraz preparatów wspomagających regenerację np. z arniką i witaminą K, chroń skórę przed słońcem preparatami z wysokim filtrem SPF. Przez tydzień unikaj sauny, basenu, siłowni i gorących kąpieli.