Czy peelingi chemiczne możemy wykonywać latem…?


Dlaczego warto sięgać po tego typu zabiegi latem? To doskonały sposób na odświeżenie, rozjaśnienie, rozświetlenie skóry. Peelingi chemiczne pobudzają odnowę komórkową, stymulują jej ukrwienie poprawiając koloryt, wygładzają skórę. Oprócz ogólnych korzyści poprawy wyglądu i kondycji skóry, wspierają również terapie niedoskonałości typu: trądzik, rumień czy zaburzenia w pigmentacji. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego peelingu do potrzeb skóry i jej rodzaju. Kwasy o większej masie cząsteczkowej oraz odpowiednio dobranemu stężeniu i pH wykazują delikatne działanie złuszczające, nawilżające, wygładzające i wzmacniające barierę naskórka. Do bezpiecznych substancji stosowanych w okresie większego nasłonecznienia należy: kwas migdałowy, kwas laktobionowy, kwas mlekowy, kwas azelainowy oraz kwas ferulowy.

 

Kwas migdałowy zalecany jest gównie dla skóry tłustej i mieszanej, z niedoskonałościami. Kwas ten powstaje w wyniku hydrolizy gorzkich migdałów ze względu na swoje właściwości chemiczne działa antybakteryjnie, normalizująco pracę gruczołów łojowych, poza tym ma właściwości przeciwstarzeniowe – stymuluje odnowę komórkową wygładza i rozjaśnia skórę.

 

Kwas laktobionowy wygładza, wzmacnia skórę, niweluje zaczerwienienia czy podrażnienia.

 

Kwas mlekowy jest rekomendowany dla skóry suchej i odwodnionej. Poprawia poziom nawilżenia skóry, stymuluje odbudowę komórkową, rozjaśnia i rozświetla koloryt. Idealnie się sprawdzi również dla skóry wrażliwej. Po zabiegu skóra jest gładka, napięta i pełna blasku.

 

Kwas azelainowy działa przeciwzapalnie, seboregulująco, zapobiega powstawaniu przebarwień. Idealny również dla skóry wrażliwej z trądzikiem różowatym. Natomiast kwas ferulowy wykazuje silne działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Niezależnie od stosowanego kwasu, zawsze zalecane jest stosowanie fotoprotekcji w postaci kremu z filtrem SPF50 w trakcie i po kuracji kwasami. Przed zakwalifikowaniem do zabiegu ważny jest szczególny wywiad z klientem aby móc wyeliminować wszystkie przeciwskazania i dobrać odpowiednią kurację. Jednym z istotnych przeciwskazań w kontekście wykonania zabiegów latem jest świeża opalenizna, dlatego peelingów chemicznych nie wykonuje się bezpośrednio po urlopie, a także bezpośrednio przed planowanym wyjazdem – jeśli nasza skóra będzie szczególnie narażona na promieniowanie UV.